Yenidoğan Bebekler için Alışveriş Listesi

Anne adayları, bebeklerini karnında taşıdıkları süre boyunca yeni doğacak olan bebeklerinin ihtiyaçlarını karşılamak için belirli alışverişler yapmaktadırlar. Bu sayede doğum sonrasındaki lohusalık dönemde anne zorlanmadan bebeğinin ihtiyaçlarını karşılayabilecektir. Tabi ki yapılacaklar ve alınacaklar listesi o kadar kalabalıktır ki, anneler her alışverişe çıktıklarında kara düzen şekilde bu ürünleri tamamlayamazlar. Yeni doğan bebeklerin ihtiyacı olacak şekilde dizayn edilmesi gerekilen alışveriş listesi sayesinde, anne adayları daha doğru ve sonuca yönelik bir alışveriş yapabileceklerdir. Burada yapılacak alışveriş sadece bebeği değil, anneyi de kapsayacak biçimde olmalıdır. Alışverişe çıkmadan önce en önemli bilinmesi gereken kural; alınacak kıyafetlerin yeni doğacak bebeğe göre tasarlanmış olması ve içerisinde sağlığı kötüleştirici riski olan hiçbir kimyasal olmamasıdır.

Bebek Doğmadan Önce Alınacaklar Listesi

Her zaman kullanılacak body ve tulumlar; yeni doğan bebeklerde en sık kullanılan kıyafetlerden olacaktır. Mevsimine göre kullanılabilecek olan bir diğer malzeme ise ayaklı pijama altlarıdır. Bebeklerin kısa süreli olarak sürekli değiştirmek zorunda kaldıkları zıbın da, doğum öncesi alınması gerekilen eşyalardandır. Bunun dışında çoraplar, yelekler, hırkalar, şapka ve eldivenler, önlük ve örtüler; alınması gereken en önemli eşyalardan olacaktır.

Beslenme ve Emzirme Ürünleri

Bebeğin o zaman aralığında kullanabileceği biberon ve yedek biberon emzikleri kesinlikle alınmalıdır. Aynı zamanda biberonları temizlemek için biberon fırçası gerekmektedir. Biberonun ısıtıcısı ve tutacağı da alınması gerekilen malzemelerdendir. Ayrıca emzik ve süt saklama poşeti de unutulmamalıdır.

Banyo ve Bakım Ürünleri

Yeni doğan bebek alışverişlerinde en çok unutulan ürünler, bu listenin içerisinden çıkmaktadır. Yeni doğan bebeğin cildine en uygun olacak şekilde bir bebek yağı ve şampuan alınmak zorundadır. Aynı zamanda pişik önleyici kremler ve banyo havluları asla unutulmamalıdır. Banyo termometresi ve vücut derecesi de, yine sıcaklık ayarları ve ölçümü için oldukça gereklidir. Bebeğe özel tırnak makası ve bebek tırnak törpüsü alınarak, ilk aylarda kesimi zor tırnakların üstesinden gelebilirsiniz. Aynı zamanda taşıma puseti, pusete uygun araba koltuğu, bebek telsizi ve evdeki nemi düzenleyebilmek adına kaliteli bir nem makinesi de alınabilecek diğer ürünlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: