Doğum Lekeleri Nasıl Geçer?

Doğum lekeleri, insan vücûdunun herhangi bir yerinde oluşabilecek renksiz cilt benekleri olarak kabul edilirler. Çoğu doğum lekesi, doğum öncesinde gelişir. Sadece bazıları doğumdan sonra ortaya çıkar. Doğum lekelerine neden olan belli bir etmen yoktur. Yine de birçok doktor, kalıtımın, doğum lekelerinin gelişimini etkileyebilecek temel unsur olduğuna inanır. Bu makalede, doğum lekelerinizi etkili biçimde yok edecek iki doğal yöntem bulacaksınız.

  1. Limon Suyu

Limon suyu, doğum lekelerini etkili biçimde ortadan kaldırmak için doğal bir yoldur. Bu mahsül, cildinizdeki doğum lekelerinden kurtulmak için etkili aktif bileşimler içerir. Birçok doktor, limon suyunun ciltteki koyu bölgeleri beyazlatmakta kullanılabilecek güçlü bir ağartıcı unsur olduğuna inanır. Limon suyunu doğum lekelerinin üzerine uygulamanız gerekir. Bütün etkilenmiş bölgeyi limon suyuyla kapladığınızdan emin olun. Ve orada en aşağı 20 dakika kalmasını sağlayın.

Uygulamadan sonra cildinizi sıcak suyla yıkamalısınız. Cildinizde kalmış bütün limon suyunu çıkarmak için derinlemesine yıkamak gereklidir. Ardından cildinizi temiz bir havluyla kurulayın. En iyi neticeyi almak için bu işlemi günde en az üç kere tekrarlayın. Bu limon suyunu kullanmaya başladıktan dört hafta sonra olumlu sonuçları görebilirsiniz.

  1. Zeytinyağı

Doğum lekelerini yok etmek için bir diğer güçlü malzeme de zeytinyağıdır. Hasar görmüş deri hücrelerini tamir etmeye yardımcı olabilecek güçlü bir doğal nemlendiricidir. Bu ürün, cildinizi sağlıklı tutmak için de iyidir. Birçok kişi, bu zeytinyağını doğum lekelerinin rengini açmak için kullanır. Doğum lekelerini ortadan kaldırmakta işe yarayan birçok aktif içeriğe sahiptir.

Doğum lekelerinizden kurtulmak için bu ürünü kullanmakla ilgileniyorsanız zeytinyağını günde en az üç kere uygulamalısınız. Öncelikle zeytinyağını doğum lekelerinize uygulamalısınız.

Bu yağı doğum lekelerinize iyice uygulayabilmek için pamuk kullanmalısınız. Yüzünüzü sıcak suyla yıkamadan önce 5 dakika kadar bekleyin. Yüzünüzü temiz suyla yıkadığınızdan emin olun. Bu, gelecekteki cilt sorunlarını önlemek için önemlidir.

Bunlar, cildinizden doğum lekelerini temizlemenin iki doğal yoludur. Şunu anlamalısınız ki, bütün doğal tedavilerin, doğum lekelerini ortadan kaldırmakta size olumlu sonuçlar sunması haftalar sürer.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: